KoncertyKZK2021

sanah

2021-07-29

20:00

Sanah w siódmym roku życia rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. 

Uczęszczała do Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. Przez trzy następne lata uczyła się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, a w 2019 r. obroniła pracę licencjacką w klasie skrzypiec na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

W 2015 dostała się do gali finałowej 10. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Ten Ton”. W marcu 2019 (już jako sanah) nagrała partie wokalne w utworze „Rich in Love” Matta Duska, który znalazł się na pierwszym miejscu listy Spotify Viral Top50. 

W styczniu 2020 opublikowała singel „Szampan”, którym zapowiadała premierowy album studyjny, dzięki któremu została nominowana w trzech kategoriach do nagrody muzycznej „Fryderyk”. W maju wydała album pt. Królowa dram, który w pierwszym tygodniu po premierze znalazł się na szczycie listy sprzedaży OLiS. 

Jest laureatką w kategorii „Muzyka pop/rock” Bestsellerów Empiku 2020 za album Królowa dram. 7 maja 2021 roku ukazał się drugi album studyjny pt. Irenka.