KoncertyKZK 2022

Sara James

2022-02-04

19:00

Sara James to objawienie polskiego rynku muzyki młodzieżowej 2021 roku. Przygodę ze śpiewaniem zaczęła w wieku sześciu lat, biorąc udział w Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku, na którym zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. W 2020 stanęła na podium World Talent Show oraz zdobyła Srebrny Mikrofon w finale Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte

W 2021 roku wzięła udział w czwartej edycji programu The Voice Kids; po fenomenalnych przesłuchaniach w ciemno dołączyła do drużyny prowadzonej przez Tomsona i Barona, pod których kierownictwem przeszła przez wszystkie rundy eliminacyjne, dotarła do finału i ostatecznie wygrała cały program zdobywając największą liczbę głosów telewidzów.

We wrześniu 2021 roku Sara uczestniczyła w programie Szansa na sukces Eurowizja Junior, wyłaniającym reprezentanta Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Paryżu; zakwalifikowała się do finału, w którym wykonała m.in. autorski utwór Somebody, za który otrzymała największe poparcie telewidzów oraz jurorów, dzięki czemu została reprezentantką Polski w tym prestiżowym międzynarodowym konkursie.

Finał Eurowizji Junior odbył się 19 grudnia a Sara po świetnym występie ostatecznie zajęła drugie miejsce w finale konkursu, zdobywając łącznie 218 punktów, w tym 102 pkt od widzów (2. miejsce) i 116 pkt od jury (2. miejsce).

Social media  Sary śledzą setki tysiące osób a jej singiel Somebody zbliża się do 2 milionów streamów w serwisie Spotify. Jedno jest pewne – Sara dopiero rozwija skrzydła i można spodziewać się po niej wielkich rzeczy.